Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępka pod kolejny OP proj. 636.3

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 sierpnia 2012

Wczoraj w stoczni Admirałtielskije Wierfy w St. Petersburgu położono stępkę pod okręt podwodny Staryj Oskoł proj. 636.3 Warszawianka. Trzeci z serii przeznaczonej dla Floty Czarnomorskiej WMF.

Zdjęcie: NTW

Ministerstwo obrony FR zamówiło 6 okrętów podwodnych proj. 636.3 Warszawianka, które mają trafić do Floty Czarnomorskiej do 2017 (6 Warszawianek dla FCz do 2017, 2012-02-06). Pierwszym okrętem tej serii, pod który położono stępkę w sierpniu 2010 (Stępka pod Noworossijsk, 2010-08-22), był B-261 Noworossijsk. Ma on trafić do WMF w 2013 i osiągnąć gotowość bojową rok później.

Budowę drugiego okrętu serii - B-237 Rostow-na-Donu rozpoczęto w listopadzie 2011. Teraz położono stępkę pod kolejny okręt proj. 636.3 Warszawianka - Staryj Oskoł. Okręt buduje stocznia Admirałtielskije Wierfy w St. Petersburgu. W uroczystości wziął udział dowódca WMF, adm. Wiktor Czirkow.

Okręty podwodne z napędem diesel-elektrycznym proj. 636.3 Warszawianka zostały zmodernizowane w stosunku do poprzednich wersji z wykorzystaniem nowoczesnych systemów elektronicznych. Udało się je dodatkowo wyciszyć i zwiększyć zasięg wykrywania celów. Okręty są uzbrojone w 6 wyrzutni torped kal. 533 mm i uderzeniowy kompleks rakietowy Kalibr.

Admirałtielskije Wierfy w St. Petersburgu budują obecnie okręty proj. 636 nie tylko dla WMF. Równolegle trwa budowa dwóch serii po 6 okrętów w wersji eksportowej dla odbiorców zagranicznych.

Przy okazji uroczystości, adm. Wiktor Czirkow poinformował o zaawansowaniu przenosin dowództwa WMF do St. Petersburga. - Ja sam i moi najbliżsi współpracownicy już od 3 miesięcy pracujemy w nowym miejscu - powiedział. Do końca lata w St. Petersburgu mają znaleźć się wszystkie potrzebne archiwa dowództwa. Przenoszenie szefostwa WMF odbywa się z kilkuletnim opóźnieniem w stosunku do planów (Rosja przenosi dowództwo floty do Sankt Petersburga, 2007-10-31) - wbrew oporom części dowództwa rosyjskich sił zbrojnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.