Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie zamawiają M777 w USA

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 października 2012

Indyjskie media informują, cytując przedstawicieli rządu, że New Delhi zamierza złożyć oficjalne zamówienie u amerykańskich władz na zakup 145 lekkich 155-mm haubic holowanych M777.

Haubice M777 mają przede wszystkim wesprzeć jednostki wojsk lądowych rozlokowane w wysokogórskich rejonach graniczących z Pakistanem i ChRL. Na zdjęciu żołnierze z 25 Dywizji Piechoty USA w czasie ćwiczeń wykorzystania operacyjnego haubic na terenie ośrodka treningowego wojsk lądowych USA w Fort Irwin / Zdjęcie: US Army

New Delhi przyznało, że oficjalne zamówienie zostanie wystosowane do Waszyngtonu jeszcze w październiku. M777 miałyby zostać nabyte w ramach Foreign Military Sales, a więc z obowiązkowym pośrednictwem władz USA. Pozytywną decyzję w tej sprawie wydała w ostatnich dniach indyjska Rada Uzbrojenia - Defence Acquisition Council (DAC).

O zakupie nowych haubic dla wojsk lądowych Indii mówiło się od wielu lat, jednak bez większych konkretów. Swego rodzaju przełomem okazała się decyzja DAC z maja br., kiedy to Rada ogłosiła plany przyspieszenia realizacji wielu programów modernizacyjnych wyposażenia indyjskiej armii, w tym właśnie tego dotyczącego zakupu M777 (Hindusi modernizują artylerię, 2012-05-11). Zaledwie dwa dni później indyjskie media zaczęło podawać nieoficjalne informacje świadczące o podpisaniu przez New Delhi kontraktu z BAE Systems na zakup łącznie 145 M777 (Indie kupiły haubice M777, 2012-05-13).

Obecnie New Delhi jest w trakcie negocjowania warunków porozumienia z producentem haubic, co może potrwać jeszcze kilka miesięcy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.