Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

System zarządzania walką dla LCM-1E

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 03 października 2012

Przedstawiciele Elbit Systems poinformowali wczoraj o otrzymaniu zlecenia na montaż systemów zarządzania walką na barkach desantowych LCM-1E, przenoszonych przez australijskie okręty amfibijne typu Canberra.

Kontrakt na budowę 12 barek LCM-1E hiszpańska Navantia podpisała pod koniec 2011. Na zdjęciu LCM-1E (u dołu) po opuszczeniu pokładu hiszpańskiego wielozadaniowego okrętu desantowego Juan Carlos I (L61) / Zdjęcie: MO Hiszpanii

Dzięki zainstalowanym systemom australijskie LCM-1E będą w stanie skuteczniej i w sposób bardziej zorganizowany transportować żołnierzy i przewożone wyposażenie na ląd. Poprawią się też ich zdolności komunikacji z towarzyszącymi barkami, a także znajdującymi się na polu walki jednostkami.

Realizacja kontraktu przez Elbit zwiększy też ogólny potencjał operacyjny planowanych do wprowadzenia do służby okrętów amfibijnych typu Canberra (Australia podpisała kontrakt na dostawy okrętów amfibijnych, 2007-10-09). Pierwsza z budowanych w hiszpańskiej stoczni Navantiajednostek, HMAS Canberra, została zwodowana na początku 2011 (Wodowanie Canberry, 2011-02-21), a druga – przyszła HMAS Adelaide – w lipcu br. (Wodowanie Adelajdy, 2012-07-05). Okręty mają zostać przekazane australijskiej marynarce wojennej, odpowiednio, w 2014 i 2015.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.