Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USA o iracko-rosyjskich umowach

Strategia i polityka, 10 października 2012

Victoria Nuland rzecznik prasowa Departamentu Stanu USA poinformowała, że jej kraj nie widzi przeszkód dla zrealizowania przez Rosję dostaw sprzętu wojskowego dla Iraku o wartości 4,2 mld USD.

Jedna z umów dotyczy zakupu przez Bagdad 30 śmigłowców uderzeniowych Mi-28NE / Zdjęcie: Ruskije Wiertalioty

O umowach dotyczących dostaw nad Tygrys i Eufrat rosyjskiej broni oraz wyposażenia wojskowego informowano oficjalnie wczoraj, w czasie wizyty irackiego premiera w Moskwie (Rosyjska broń dla Iraku za 4,2 mld USD, 2012-10-09).

Irak pozostaje państwem zależnym wobec USA (Miasto-ambasada w Bagdadzie, 2011-04-04) i do tej pory zagraniczni dostawcy mogli liczyć na stosunkowo niewielkie zamówienia. Tak duże zlecenia, jak dla Rosji, musiały być przygotowywane i podpisane za zgodą Waszyngtonu.

Potwierdziła to pośrednio ostatnia wypowiedź rzecznik prasowej amerykańskiego resortu spraw zagranicznych. Victoria Nuland powiedziała, że nie widzi żadnych problemów, związanych z rosyjsko-iracką współpracą. Dodała, że Bagdad podpisał z USA 467 umów dotyczących importu wyposażenia wojskowego, o łącznej wartości 12,3 mld USD, co świadczy o bardzo dobrych wzajemnych relacjach.

Pozwolenie na sprzedaż broni dla Iraku wiąże się – zdaniem analityków – z rezygnacją Moskwy z dostaw dla Iranu, a ostatnio, być może, także dla Syrii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra