Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne zamówienie na Carl-Gustaf

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 01 listopada 2012

Szwedzki Saab poinformował o otrzymaniu zlecenia na elementy uzbrojenia do dział bezodrzutowych Carl-Gustaf M3.

Jedna z pierwszych grup żołnierzy wojsk lądowych USA z Afganistanu, po zakończeniu szkolenia w wykorzystaniu granatników Carl-Gustaf M3. Wcześniej oręż ten wykorzystywały jedynie formacje specjalne. Zainteresowanie US Army spowodowane było stosunkowo dużym – w porównaniu do granatników – zasięgiem M3 i możliwością likwidowania umocnionych punktów oporu / Zdjęcie: US Arm

Informacja na temat otrzymanego zlecenia została opublikowana wczoraj. Wartość umowy szacuje się na 47 mln USD. W ramach jej realizacji szwedzki producent przekaże odbiorcy elementy uzbrojenia do dział Carl-Gustaf M3. Dostawy mają zostać zrealizowane w okresie 2012-2013.

Według przekazanych informacji, zawarte w ostatnim czasie porozumienie zakłada opcję o wartości około 22,5 mln USD. Saab odmówił podania informacji na temat kontrahenta.

Szwedzkie działa bezodrzutowe Carl-Gustaf są jednymi z najpopularniejszych systemów bojowych w swej klasie na świecie. Obecnie znajdują się one w wyposażeniu armii 40 państw świata, w tym m.in. USA (Druga partia M3 MAAWS dla US Army, 2012-09-26) oraz Australii (Carl-Gustaf M3 dla Australii, 2010-02-24). Granatniki wykorzystywane są także przez Siły Zbrojne RP w tym przez żołnierzy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, jak też komandosów z jednostek podległych rodzimemu Dowództwu Wojsk Specjalnych m.in. JW AGAT, JW GROM i JW Komandosów.

Porozumienie z ostatnich dni jest kolejnym z serii zawartych w ostatnim czasie. Na początku października szwedzki producent informował o otrzymaniu zlecenia na dostawę elementów systemu Carl-Gustaf M3 za blisko 20 mln USD dla nieokreślonego odbiorcy (Zamówienie na Carl-Gustaf, 2012-10-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.