Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolumbia kupuje Huntery

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 27 listopada 2012

Według informacji lokalnych mediów, powołujących się na źródła w resorcie obrony, Kolumbia zdecydowała się na zakup bliżej nieokreślonej liczby rodzimych samochodów patrolowych Hunter TR-12.

Produkowane przez kolumbijską Armor International wozy Hunter TR-12 mogą przewozić do 12 żołnierzy. Przy masie własnej 9 t pojazd zapewnia – według producenta – ochronę przed ostrzałem z karabinów kalibru 7,62 mm i eksplozjami małych ładunków wybuchowych. Wóz napędza 300-konny turbodiesel sprzężony z 6-biegową automatyczną skrzynią biegów / Zdjęcie: Hunter Armor

Informacja na ten temat została opublikowana przed kilkoma dniami. Media nie donoszą co prawda, jaka liczba wozów patrolowych jest planowana do nabycia. Wiadomo jednak, że na ich zakup Bogota zamierza przeznaczyć około 300 tys. USD.

Wozy Hunter TR-12 mają być nabyte w ramach realizacji programu Meteor. Jednym z jego założeń jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa na kolumbijskich autostradach oraz drogach krajowych, zagrożonych aktywnością oddziałów paramilitarnych partyzantki FARC (Wzrost aktywności FARC, 2011-10-11, Sukcesy kolumbijskiej armii, 2010-01-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.