Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Argentyńskie testy Guarani

Wojska lądowe, 28 listopada 2012

W Argentynie jest testowany egzemplarz transportera Guarani. Na mocy wstępnego porozumienia, Brazylia ma dostarczyć w przyszłym roku swojemu sąsiadowi 14 takich pojazdów dla wyposażenia formacji pokojowych.

Zdjęcie: Santiago Rivas

Pojazd został przekazany Argentyńczykom w listopadzie br., w czasie trwania międzynarodowych ćwiczeń Cruz del Sur I. Pozostanie w tym kraju przez 40 dni, w trakcie których zostanie wszechstronnie przetestowany. Wyniki prób staną się podstawą do podpisania finalnej umowy o dostawach 14 transporterów VBTP-MR Guarani dla formacji przeznaczonych do działań w ramach południowoamerykańskich sił pokojowych.

Do tej pory producent, brazylijskie zakłady Iveco, podpisały z własnym resortem obrony umowy dotyczące produkcji egzemplarzy prototypowych oraz pierwszej partii seryjnej, liczącej 86 pojazdów (Kontrakt na Guarani, 2012-08-09). Zlecenie Argentyny może być pierwszą transakcją eksportową.

Na podstawie informacji Santiago Rivasa


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra