Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Laserowy ADAM

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 28 listopada 2012

Przedstawiciele Lockheed Martina poinformowali o realizowanych z powodzeniem testach demonstratora laserowego systemu przeciwlotniczego/przeciwrakietowego Area Defense Anti-Munitions (ADAM).

Rysunek: Lockheed Martin

Informacja na ten temat została opublikowana wczoraj. Same testy były jednak realizowane na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Według informacji przekazanych przez producenta, system został opracowany z myślą o ochronie małopowierzchniowych obiektów o znaczeniu strategicznym. ADAM ma skutecznie eliminować wszelkie zagrożenie, w postaci bsl, pocisków rakietowych lub artyleryjskich w promieniu 2 km, z jednoczesnym zasięgiem śledzenia wrogich obiektów wynoszącym ponad 5 km. Umieszczony na platformie kołowej system wykorzystuje wysokoenergetyczną wiązkę laserową o mocy 10 kW.

Amerykańskie testy są realizowane równolegle z pracami europejskich konkurentów (Laser od MBDA przetestowany, 2012-09-18, Udany test lasera Rheinmetalla, 2011-11-23). Wszystkie te konstrukcje przeznaczone są do podobnych celów i osiągają porównywalne wyniki. Nadal są to jednak systemy eksperymentalne. Ich twórcy dążą do osiągnięcia mocy rzędu 20-40 kW i skrócenia czasu między emisjami wiązek laserowych. Deklarują, że gotowe systemy bojowe – stanowiące dopełnienie klasycznych systemów artyleryjsko-rakietowych bardzo bliskiego zasięgu – mogą być przekazane wojsku w ciągu kilku lat.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.