Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Para Sokołów dla Filipin

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 28 listopada 2012

Przedstawiciele PZL-Świdnik poinformowali dzisiaj o dostarczeniu filipińskim wojskom lotniczym kolejnej pary śmigłowców W-3 Sokół. W ten sposób liczba polskich maszyn w tym kraju zwiększyła się do sześciu.

Sokół w wersji transportowej dla wojsk lotniczych Filipin / Zdjęcie: PZL-Świdnik

Filipińskie wojska lotnicze zamówiły 8 Sokołów w 2010. Pierwszą dostawę – czterech śmigłowców – zrealizowano w lutym br. (Sokoły na Filipinach, 2012-02-19). Po niecałym miesiącu zostały one przyjęte do służby (Sokoły w filipińskiej służbie, 2012-03-12). Zakładano wtedy, że druga partia czterech maszyn zostanie przekazana jeszcze w 2012.

Ostatnie wydarzenia wskazują, że terminarz dostaw został nieco zmodyfikowany. Śmigłowce nr 5 i 6 zostały przetransportowane na lotnisko Jasionka koło Rzeszowa i załadowane na pokład ciężkiego transportowca An-124 Rusłan. Samolot wylądował w bazie lotniczej Clark koło Manilii. Według deklaracji przedstawicieli PZL-Świdnik, spółki zależnej koncernu AgustaWestland, ostatnia para Sokołów w podobny sposób powinna zostać dostarczona odbiorcy na początku 2013.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.