Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Para Sokołów dla Filipin

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 28 listopada 2012

Przedstawiciele PZL-Świdnik poinformowali dzisiaj o dostarczeniu filipińskim wojskom lotniczym kolejnej pary śmigłowców W-3 Sokół. W ten sposób liczba polskich maszyn w tym kraju zwiększyła się do sześciu.

Sokół w wersji transportowej dla wojsk lotniczych Filipin / Zdjęcie: PZL-Świdnik

Filipińskie wojska lotnicze zamówiły 8 Sokołów w 2010. Pierwszą dostawę – czterech śmigłowców – zrealizowano w lutym br. (Sokoły na Filipinach, 2012-02-19). Po niecałym miesiącu zostały one przyjęte do służby (Sokoły w filipińskiej służbie, 2012-03-12). Zakładano wtedy, że druga partia czterech maszyn zostanie przekazana jeszcze w 2012.

Ostatnie wydarzenia wskazują, że terminarz dostaw został nieco zmodyfikowany. Śmigłowce nr 5 i 6 zostały przetransportowane na lotnisko Jasionka koło Rzeszowa i załadowane na pokład ciężkiego transportowca An-124 Rusłan. Samolot wylądował w bazie lotniczej Clark koło Manilii. Według deklaracji przedstawicieli PZL-Świdnik, spółki zależnej koncernu AgustaWestland, ostatnia para Sokołów w podobny sposób powinna zostać dostarczona odbiorcy na początku 2013.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.