Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

W Wenezueli rozbił się K-8

Lotnictwo wojskowe, 29 listopada 2012

Podczas pokazów z okazji 92-lecia lotnictwa wojskowego Wenezueli rozbił się lekki samolot szkolno-bojowy K-8. Obu członkom jego załogi udało się katapultować.

Do wypadku doszło 27 listopada podczas pokazów z okazji 92-lecia lotnictwa wojskowego Wenezueli (Día de la Aviación) w bazie El Libertador. Samolot K-8 niespodziewanie uderzył w ziemię podczas podejścia do lądowania. Obaj członkowie załogi zdołali się katapultować. Przeżyli bez poważniejszych obrażeń.

W akcji poszukiwawczo-ratowniczej wziął udział śmigłowiec Cougar. On także rozbił się niedaleko od miejsca upadku K-8. Nikomu na jego pokładzie nic się nie stało.

Według nieoficjalnych informacji, przyczyną wypadku K-8 była awaria mechaniczna samolotu. Lot odbywał się w dobrych warunkach atmosferycznych. Samolot szkolno-bojowy Hongdu K-8 Karakorum należał do Aviación Militar Bolivariana de Venezuela (AMBV).

W czasie przygotowań do pokazów w bazie Libertador, 22 listopada zderzyły się dwa samoloty OV-10 Bronco (Zderzenie wenezuelskich Bronco, 2012-11-23). W katastrofie zginęło 3 pilotów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.