Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Drugi patrolowiec dla Brazylii

Marynarka wojenna, 04 grudnia 2012

Brazylijska marynarka wojenna otrzymała drugi z łącznie 3 okrętów patrolowych typu Amazonas (ex- Port of Spain), BNS Apa.

Oceaniczne okręty patrolowe typu Amazonas są uzbrojone w bezzałogową wieżę MSI DS30M Mk 2 z armatą Mk 44 Bushmaster kalibru 30 mm, dwie MSI DS25 z armatami M242 Bushmaster kalibru 25 mm oraz dwa 12,7-mm wkmy M2HB QCB

Okręt został przekazany Brazylijczykom 30 listopada. Uroczystość odbyła się na terenie bazy morskiej Royal Navy w Portsmouth na południu Wielkiej Brytanii.

BNS Apa (P121) jest drugim z 3 okrętów patrolowych typu Amazonas zakupionych przez Brazylię na początku br. (Patrolowce dla Brazylii, 2012-01-03). Pierwotnie okręty, jako Port of Spain, miały trafić do Trynidadu i Tobago, jednak państwo to zrezygnowało z nabycia produkowanych przez BAE Systems jednostek. Przed kilkoma tygodniami prokurator generalny Trinidadu i Tobago poinformował, że rząd wygrał spór z brytyjskim oddziałem koncernu. Został on zobowiązany do zapłaty 212 mln USD za nie wywiązanie się z umowy (Odszkodowanie dla Trynidadu i Tobago, 2012-11-19).

BNS P121 Apa w czasie ceremonii przekazania brazylijskiej marynarce wojennej / Zdjęcia: BAE Systems

Przekazana przed kilkoma dniami jednostka dołączy do BNS Amazonas (P120), która w październiku br., dotarła do portu w Rio de Janeiro (Amazonas w Brazylii, 2012-10-10). Zanim w jej ślady pójdzie Apa, co planowane jest na luty 2013, okręt poddany zostanie serii testów zdawczo-odbiorczych. Okres ten zostanie również wykorzystany na szkolenie załogi.

Po wprowadzeniu do służby, okręty typu Amazonas będą wykorzystywane do patrolowania wód brazylijskiej wyłącznej strefy ekonomicznej, głównie złóż ropy naftowej i łowisk.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.