Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AirAsia zamawia A320

Lotnictwo cywilne, 14 grudnia 2012

Airbus poinformował o otrzymaniu zamówienia od AirAsia na dostawę 100 A320. Katalogowa cena tych samolotów wynosi 9,7 mld USD.

A320 w barwach AirAsia / Rysunek: Airbus

Zamówione przez malezyjskiego przewoźnika samoloty występują w 2 konfiguracjach: standardowej i neo (64 egz.). Strony nie podały terminów realizacji dostaw, ani też wartości porozumienia. Można przypuszczać, że przekroczy ona 9 mld USD, przy katalogowej cenie A320neo na poziomie 96,7 mln USD.

Wraz z ogłoszonym dzisiaj porozumieniem portfel zamówień AirAsia na samoloty pasażerskie modelu A320 zamyka się liczbą 475 maszyn. Ponad 100 z nich zostało już przekazanych przewoźnikowi.

Warto przypomnieć, że AirAsia będzie pierwszym na świecie odbiorcą A320 z nowymi końcówkami skrzydeł typu Sharklet (Pierwsze A320 z Sharkletami do końca 2012, 2012-09-12).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra