Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy Neptun dla Indii

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 20 grudnia 2012

Lotnictwo marynarki wojennej Indii odebrało pierwszy z 8 zamówionych samolotów morskich Boeing P-8I Neptun. Maszyna będzie służyła do szkolenia pilotów.

Trzy zmontowane już P-8I w czasie uroczystości przekazania pierwszego z nich (nr 21 po lewej stronie zdjęcia) przedstawicielom lotnictwa marynarki wojennej Indii. Jego oblot odbył się w sierpniu 2011. Drugi Neptun wzbił się w powietrze w lipcu br. / Zdjęcie: Boeing

Uroczystość przekazania samolotu odbyła się wczoraj w zakładach Boeinga w Seattle. Przez najbliższe miesiące maszyna pozostanie na terenie USA. Będzie wykorzystywana do szkolenia przyszłych załóg Neptunów.

Odebrany wczoraj P-8I trafi do Indii w połowie 2013. Towarzyszyć mu będą kolejne dwa z 8 zakontraktowanych w 2009 samolotów (Indie kupiły samoloty ZOP, 2009-01-07). Następna para, egz. 4. i 5. znajdują się obecnie w różnych stadiach montażu. Ostatnie zostaną przekazane w 2016 lub 2017.

Porozumienie sprzed 3 lat zawiera opcję dokupienia przez New Delhi dodatkowych 4 maszyn tego typu. Według przedstawicieli amerykańskiego koncernu, całkowite zapotrzebowanie Indii jest jednak większe, co stwarza szanse na eksport nawet 30 egzemplarzy (Boeing liczy na 30 Neptunów dla Indii, 2012-08-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.