Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Mini-bsl dla US Army

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 17 stycznia 2013

Amerykańskie wojska lądowe zawarły umowy z 5 przedsiębiorstwami, dotyczącymi serwisowania i modernizacji obecnie wykorzystywanych mini-bsl oraz – potencjalnie – zamówień nowych samolotów.

Jednym z wybranych konstrukcji jest Skylark I-LE Block II izraelskiego Elbitu / Zdjęcie: Elbit Systems

Cały kontrakt nie może przekroczyć kwoty 248 mln USD. Zlecenie otrzymało pięć przedsiębiorstw (5 dostawców małych bsl dla US Army, 2013-01-09). Jednak tylko jedno z nich, AeroVironment może liczyć na natychmiastową realizację umowy. Jej podstawowym zadaniem jest bowiem przedłużenie serwisowania i zmodernizowanie obecnie wykorzystywanych przez US Army kilkunastu tys. mini-bsl: RQ-11B Raven i RQ-20A Puma.

Pozostałe przedsiębiorstwa uzyskały jedynie opcje, związane z możliwością złożenia przez użytkownika zamówienia na ich produkty, jeżeli okażą się lepsze od zmodernizowanych wersji obecnie wykorzystywanych bezzałogowców.

W grupie tej znajduje się amerykański oddział izraelskiego Elbitu (Elbit Systems of America), która oferuje Skylark I-LE Block II. Zawarty kontrakt zawiera środki na przystosowanie tego bsl do wymogów US Army.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.