Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot seryjnego prototypu AW169

Lotnictwo cywilne, 01 lutego 2013

AgustaWestland poinformowała o oblocie ostatniego, 4. prototypu śmigłowca AW169. Program rozwojowy jest realizowany zgodnie z planem. Producent zakłada otrzymanie certyfikatu typu tego wiropłatu w 2014.

Wczorajszy oblot AW169 odbył się na terenie zakładów AgustyWestland w Vergiate na północy Włoch. Próba zakładała m.in. sprawdzenie podstawowych charakterystyk maszyny w locie / Zdjęcie: AgustaWestland

Oblatany wczoraj prototyp jest pierwszym, który występuje w finalnej konfiguracji produkcyjnej. Co za tym idzie, jego nadchodzące loty będą stanowiły finalizację realizowanego od maja 2012 (Oblot AW169, 2012-05-11) programu testowego nowej konstrukcji (Drugi AW169, 2012-07-07, Kolejny AW169, 2012-11-23). Do dzisiaj wykorzystywane w nim maszyny wylatały łącznie 150 h.

Do tej pory program rozwoju AW169 przebiega zgodnie z założeniami, co pozwala wierzyć, że śmigłowiec uzyska certyfikat typu w 2014. Pozwoli na to rozpoczęcie procesu dostaw zakontraktowanych maszyn.

Do tej pory AgustaWestland zebrał zamówienia na 70 tych śmigłowców, pochodzące od kontrahentów z Ameryki Północnej, Południowej, Australii i Oceanii, Azji, Bliskiego Wschodu i Europy. Kupione maszyny mają występować w różnych konfiguracjach, w tym jako wiropłaty sanitarne, dyspozycyjne i policyjne.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.