Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy PZL W-3WA w służbie VIP

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 07 lutego 2013

Inspektorat Uzbrojenia MON poinformował o przekazaniu do 1. Bazy Lotnictwa Transportowego w Warszawie pierwszego z pięciu zamówionych śmigłowców PZL Świdnik W-3WA Sokół.

W ocenie pilotów nowy W-3WA Sokół w porównaniu z dotychczas eksploatowanymi na Okęciu Sokołami jest bardziej wyciszona, a ze względu na większe wytłumienie drgań – łatwiejsza w pilotażu. Dla zwiększenia bezpieczeństwa lotów silniki Sokołów otrzymały elektroniczny system sterowania i monitoringu (FADEC) / Zdjęcie IU MON

Wiropłat został przekazany 1 lutego jest pierwszym z pięciu zamówionych w końcu grudnia 2011 śmigłowców przeznaczonych do przewozu pasażerów VIP (Seryjne Głuszce, luksusowe Sokoły, 2012-01-17, Sokół W-3WA VIP po oblocie, 2013-01-28). Wszystkie maszyny mają być dostarczone jeszcze w 2013. W ramach tej samej umowy wytwórnia ze Świdnika dostarczy do końca 2014 cztery seryjne PZL W-3PL Głuszec i zmodernizuje 10 innych wiropłatów. PZL Świdnik realizuje również umowę na 6 śmigłowców PZL W-3WA Sokół dla Algierii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.