Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne silniki z Ukrainy do Pakistanu

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 lutego 2013

Ukrspeceksport podpisał kolejny kontrakt na dostawę silników czołgowych do Pakistanu. 110 silników 6TD-2 ma kosztować ponad 50 mln USD.

Zdjęcie: Zawod im. Małyszewa

O podpisaniu kontraktu Ukraińcy poinformowali w czasie wystawy IDEX-2013 w Abu Zabi. Kupione przez Pakistan zespoły napędowe na bazie silników 6TD-2 o mocy 1200 KM będą produkowane przez Zawod im. Małyszewa w Charkowie. Kontrakt ma być realizowany do końca 2016.

Według danych ujawnionych na IDEX-2013, do tej pory Pakistan kupił już ponad 300 ukraińskich silników czołgowych. Wykorzystuje je do napędu czołgów Al-Khalid. Podobne silniki, na bazie 6TD-2, kupuje również ChRL (Więcej ukraińskich silników dla ChRL, 2012-07-13).

Ukraina umacnia swą pozycję lidera na rynku silników czołgowych o mocy 1000-1500 KM. Silnik 6TD-3 o mocy 1500 KM kończy właśnie próby fabryczne. Warto przypomnieć, że w latach 1996-2000 Ukraina dostarczyła Pakistanowi 320 czołgów T-80UD (Załamanie pakistańskiego budżetu, 2008-09-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.