Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Elbit rozpoczął dostawy Hermesów 900

Lotnictwo wojskowe, 27 lutego 2013

Izraelski producent dostarczył pierwszy bsl Hermes 900 do niewymienionego z nazwy kraju w Ameryce Łacińskiej. Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji odbiorcą jest jednak Kolumbia.

Hermes 900 (na zdjęciu) i mniejszy, Hermes 450, mają być wykorzystywane do patrolowania obszarów przygranicznych, a także wspierania kolumbijskiej straży granicznej i armii w walce z partyzantami FARC oraz kartelami narkotykowymi. W przeszłości dane modele bsl zamówiły też inne państwa regionu, w tym m.in. Brazylia, Chile i Meksyk / Zdjęcie: Defense Update

W sierpniu 2012 izraelski Elbit Systems poinformował o zawarciu porozumienia z jednym z krajów Ameryki Łacińskiej na dostawę bsl Hermes 900 i 450 (Kolejny zakup Hermesów, 2012-08-06). Producent nie podał nazwy kontrahenta. Według informacji medialnych powołujących się na źródła w izraelskim resorcie obrony, nabywcą bezzałogowców miała być Kolumbia. Kontrakt na dostawę zakupionego sprzętu o szacowanej wartości ok. 50 mln USD, miał charakter umowy międzyrządowej.

Zakupione przez Kolumbię bezzałogowce mają zostać zaangażowane do zwalczania komunistycznej partyzantki FARC oraz karteli narkotykowych. Wsparłyby one wykorzystywane obecnie do tych zadań śmigłowce wojskowe (Katastrofa kolumbijskiego Black Hawka, 2013-02-25) oraz samoloty AT-26B Super Tucano (Zestrzelenie Super Tucano?, 2012-07-13).

Dostawy bsl mają trwać do 2014. Poza samymi bezzałogowcami, dotyczą one również m.in. naziemnych stacji kontroli, elektrooptycznych systemów obserwacji pola walki oraz urządzeń rozpoznania elektronicznego (COMINT).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.