Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udany test SAMP/T

Wojska lądowe, 09 marca 2013

6 marca na poligonie Biscarrosse, Francuzi i Włosi przeprowadzili udaną próbę zniszczenia celu imitującego pocisk balistyczny krótkiego zasięgu, przez zestaw Mamba SAMP/T. Po raz pierwszy z udziałem dowództwa NATO.

SAMP/T Mamba jest pierwszym europejski systemem przeciwlotniczym, zdolnym do przechwytywania pocisków balistycznych / Zdjęcie: MBDA

Strzelanie zostało wykonane przez włoskich żołnierzy 4. pułku artylerii przeciwlotniczej z Mantui (ze składu wojsk lądowych – które wykorzystują pociski Aster 30 głównie do ochrony zgrupowań wojsk) oraz francuskich żołnierzy wojsk lotniczych (zestawy SAMP/T są używane we Francji przede wszystkim do obrony celów stacjonarnych). Francuzi dostarczyli dwie wyrzutnie, które były obsługiwane przez mieszane załogi.

Celem był pocisk rakietowy wystrzelony z pokładu myśliwca, symulujący pocisk balistyczny o zasięgu ok. 300 km, w ostatniej fazie lotu. Po jego wykryciu przez stację radiolokacyjną zestawu, podjęto decyzję o wyborze jednej z wyrzutni i odpaleniu pocisku, który zniszczył cel. Rozkaz wydano w dowództwie NATO w niemieckim Ramstein, odpowiedzialnym za obronę przeciwlotniczą i przeciwrakietową, przy udziale centrum kontroli poligonu Biscarrosse, które symulowało narodowe (francuskie) dowództwo szczebla operacyjnego.

Była to już 13. udana próba zestawu SAMP/T (DGA potwierdza sukces Astera 30, 2010-11-25, Udana próba Mamby, 2011-12-05) i druga przeprowadzone przez żołnierzy jednostek operacyjnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.