Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bojowy chrzest Huntera

Wojska lądowe, 19 marca 2013

Zakupione przez Kolumbię jesienią 2012 pojazdy patrolowe Hunter TR-12 przeszły swój chrzest bojowy po tym, jak jeden z nich wziął udział w odparciu ataku partyzantów na oddział policji na południowym-zachodzie kraju.

Pojazdy Hunter TR-12 zostały zakupione w ramach realizacji programu Meteor, który ma służyć podniesieniu poziomu bezpieczeństwa na kolumbijskich autostradach oraz drogach krajowych, zagrożonych aktywnością FARC. Pierwsze wozy trafiły właśnie do stanu Huila, przydzielone do Batallón Energético y Vial No12 / Zdjęcie: Infodefensa

Według portalu Infodefensa, do zdarzenia miało dojść jeszcze w lutym br. na terenie departamentu Huila na południowym-zachodzie kraju. Pojazd o nr rej. EJC M-892 został wysłany na pomoc oddziałowi policji zaatakowanemu przez partyzantów z FARC. Informacja została potwierdzona przez producenta Hunterów, przedsiębiorstwo Armor International.

Incydent z lutego był pierwszym znanym przypadkiem wykorzystania bojowego tych samochodów, po wprowadzeniu do służby pierwszego z nich, w grudniu 2012. Kolumbijskie media sugerują, że pozytywne opinie użytkowników z dotychczasowej eksploatacji TR-12, przełożą się w najbliższym czasie za złożenie przez Bogotę kolejnego zamówienia.

Przypomnijmy, że pierwszy zakup (Kolumbia kupuje Huntery, 2012-11-27) musiał dotyczyć niewielkiej, prawdopodobnie próbnej partii pojazdów. Wartość podpisanej umowy była bowiem niewielka i wyniosła jedynie ok. 300 tys. USD.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.