Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy C-130J-30 dla Izraela

Lotnictwo wojskowe, 20 marca 2013

Lockheed Martin opublikował zdjęcia pierwszego C-130J-30 przeznaczonego dla Izraela.Pierwszy C-130J-30 Samson wojsk lotniczych Izraela w docelowym kamuflażu / Zdjęcie: Lockheed Martin

Zdjęcia zostały wykonane w wytwórni w Marietta. Widoczny na nich Super Hercules jest pierwszym z trzech samolotów zamówionych w 2010.

Transportowce zostaną dostarczone Izraelczykom pod koniec 2013 lub na początku 2014. Będą one nosiły nazwę własną Samson. Ich wyposażenie będzie analogiczne do samolotów używanych przez amerykańskie Siły Specjalne.

Na przełomie stycznia i lutego br. izraelscy lotnicy mieli już możliwość zapoznania się z Super Herculesem. Bazę Nevatim odwiedził jeden z C-130J ze składu 37. eskadry transportowej US Air Force. W trakcie wizyty Izraelczycy wykonywali loty i poznawali tajniki eksploatacji samolotu.  

Według przedstawicieli izraelskich wojsk lotniczych planowane jest nabycie trzech kolejnych C-130J-30. Pod koniec ub. r. rozpoczęto w tej sprawie negocjacje z producentem (Izrael chce kolejnych Herculesów, 2012-09-14).

Obecnie Izrael dysponuje 16 Herculesami. 6 spośród nich to starsze C-130E, które zostaną zastąpione przez Samsony.  6 kolejnych to C-130H. W służbie znajdują się także 4 tankowce KC-130H. Wszystkie w/w samoloty noszą nazwę Karnaf.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.