Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Boeing 737 nr 7500

Lotnictwo cywilne, 21 marca 2013

Boeing dostarczył 7500. samolot model 737. Odbiorcą jubileuszowego statku powietrznego są malezyjskie Malindo Air.B737 nr 7500 przekazany liniom Malindo Air

Uroczystość przekazania samolotu miała miejsce wczoraj, w zakładach producenta w Renton. Malindo Air to spółka linii Lion Air i narodowego przemysłu lotniczego i obronnego (Konkurencja dla AirAsia, 2012-09-11).

Malezyjczycy otrzymali B737-900ER, z wyposażeniem kabiny pasażerskiej Boeing Sky Interior. Obejmuje ono oświetlenie kabiny przy pomocy kolorowych diod LED, obracane schowki bagażowe o większej pojemności, nowy kształt ścian, nowe okna, panel dotykowy do przywołania personelu pokładowego oraz zmianę oświetlenia do czytania.

Poziom hałasu odczuwalny przez pasażera w nowym wnętrzu jest niższy o 2 – 4 dB niż poprzednio. Co warte uwagi, Sky Interior to największa zmiana wystroju wnętrza B737 Next Generation od czasu wejścia tych samolotów do służby w 1998. Nowa opcja jest płatna i dostępna do wyboru dla dawnych klientów oraz obowiązkowa dla nowych odbiorców.

Okolicznościowe logo na kadłubie samolotu / Zdjęcia: Boeing

Boeing 737, produkowany od 1967, jest najlepiej sprzedawanym samolotem odrzutowym w historii światowego lotnictwa komunikacyjnego. B737-100 był też pierwszym w historii samolotem pasażerskim, na który złożono zamówienie przed jego powstaniem. Na ten pionierski krok, będący obecnie rutynowym postępowaniem, zdecydowały się niemieckie linie lotnicze Lufthansa.

Obecnie producent może pochwalić się zamówieniami na 10 627 samolotów tego typu. Pięciotysięczny B737 (model -700) trafił do linii Southwest 26 lutego 2006. Natomiast uroczystość przekazania Norwegian Air Shuttle sześciotysięcznego Boeinga 737 (-800) miała miejsce w marcu 2009 (Sześciotysięczny B737, 2009-04-18). 16 grudnia 2011 Boeing dostarczył siedmiotysięczny egzemplarz modelu 737. Jego odbiorcą było towarzystwo flydubai.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra