Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Autor: Bartosz Szymonik

Dla większości graczy weekendowe zabawy na poligonie to chwilowa ucieczka od nudnej codzienności biura czy domu. Nie przywiązują oni specjalnej wagi do roli, którą grają podczas potyczek. Są jednak i tacy, dla których posiadanie munduru, repliki i oporządzenia to nie wszystko, chcą posiadać również własną, niepowtarzalną rolę w drużynie. Dlatego właśnie sporym nakładem własnej pracy starają się specjalizować i jak w prawdziwych oddziałach odgrywają rolę medyków, operatorów broni wsparcia, grenadierów czy strzelców wyborowych.

Wariacja na temat SR-25, zbudowana na bazie CA M15A4, karabin wyborowy o prędkości wylotowej 6-mm kulki rzędu 185 m/s /Zdjęcie: Bartosz Szymonik

Rozpoczynając karierę snajpera poza nabyciem dość szerokiej wiedzy i umiejętności, trzeba zastanowić się nad wyborem odpowiedniej broni. Firmy produkujące repliki oferują całą gamę modeli od klasycznych karabinów powtarzalnych, przez specjalne konwersje karabinków automatycznych, po wielkokalibrowe karabiny wyborowe (Smokeys Barrett M82A1 lub VFC/GB-Tech Barrett M82A1) i monstrualne, wyposażone w 8-calowe lufy rewolwery (Tanaka), których odpowiedniki z powodzeniem stosowane są jako broń myśliwska.

Zakup broni będzie decydował o dalszym kształtowaniu się wizerunku strzelca. Może się jednak zdarzyć odwrotna sytuacja, to przyjęta konwencja wymusi kupno odpowiedniej repliki. Przecież plutonowy Cichy (Demony wojnyklimatu, gdy damy mu do ręki samopowtrzalny SR-25. Inne są zadania snajpera policyjnego, inne w drużynie zwiadu USMC. Każda z jednostek wymaga innego rodzaju broni - miejski snajper zapewne wybierze karabinek samopowtarzalny (replikę SR-16 lub karabinek wyposażony w tłumik i optykę), leśnemu zdecydowanie wygodniej będzie się posługiwać klasycznym karabinem powtarzalnym. Pasikowskiego) nie może strzelać z niczego innego niż 7,62 Radom-Hunter, a starszy sierżant Beckett nie będzie miał swojego.

Trzeba od razu zaznaczyć, że żadna z dostępnych replik nie sprawdzi się w swojej roli prosto ze sklepu. Rozłożenie jej na części oraz ich ponowne, dokładne dopasowanie i złożenie w całość, to dopiero początek. Dalej następują modyfikacje, które pozwolą wydobyć z repliki całą moc i przełożyć ją na wysoką prędkość wylotową i precyzję strzału.

(ciąg dalszy w numerze)


Broń i Amunicja - 04/2006
Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.