Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katar zamawia ppk Javelin

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 29 marca 2013

Defense Security Cooperation Agency (DSCA) poinformowała Kongres o możliwej sprzedaży do Kataru ppk Javelin wraz z dodatkowym wyposażeniem. Szacowana wartość kontraktu to 122 mln USD.Ppk Javelin mają w pierwszej kolejności wzmocnić potencjał operacyjny katarskich wojsk lądowych w kontekście zagrożeń wewnętrznych. Chodzi tu przede wszystkim o zwiększenie stopnia zabezpieczenia krytycznej infrastruktury państwa, w tym związanej z sektorem energetycznym. Stąd m.in. zamówienie na stacjonarne zestawy doposażeniowe Javelinów w postaci podstaw trójnożnych / Zdjęcie: US Army

Podobnie jak w przypadku zamówienia złożonego przed kilkoma miesiącami przez Oman i Indonezję (Zamówienie na Javeliny, 2012-11-20), wojska lądowe Kataru miałyby otrzymać m.in. 500 ppk Javelin, 50 wyrzutni (Command Launch Unit), akumulatory z układami chłodzenia, pociski szkoleniowe (MSR) i trójnogi. Oprócz tego producent dostarczy symulatory i zorganizuje szkolenia, a także zapewni odpowiedni pakiet części zamiennych i wyposażenia dodatkowego, dokumentację techniczną i wsparcie logistyczne.

Realizatorami przyszłego zlecenia mają być Raytheon i Lockheed Martin tworzące joint venture, Javelin. Nie podano przewidywanego terminu dostaw. Zamówienie nie zawiera w sobie opcji offsetu.

Jest to już kolejne na przestrzeni ostatnich miesięcy zagraniczne zamówienie na ppk Javelin przedłożone DSCA. Poza wspomnianymi Omanem i Indonezją, latem 2012 uczyniły to również wojska lądowe Belgii (Javeliny dla Belgii, 2012-08-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra