Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Katar zamawia ppk Javelin

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 29 marca 2013

Defense Security Cooperation Agency (DSCA) poinformowała Kongres o możliwej sprzedaży do Kataru ppk Javelin wraz z dodatkowym wyposażeniem. Szacowana wartość kontraktu to 122 mln USD.Ppk Javelin mają w pierwszej kolejności wzmocnić potencjał operacyjny katarskich wojsk lądowych w kontekście zagrożeń wewnętrznych. Chodzi tu przede wszystkim o zwiększenie stopnia zabezpieczenia krytycznej infrastruktury państwa, w tym związanej z sektorem energetycznym. Stąd m.in. zamówienie na stacjonarne zestawy doposażeniowe Javelinów w postaci podstaw trójnożnych / Zdjęcie: US Army

Podobnie jak w przypadku zamówienia złożonego przed kilkoma miesiącami przez Oman i Indonezję (Zamówienie na Javeliny, 2012-11-20), wojska lądowe Kataru miałyby otrzymać m.in. 500 ppk Javelin, 50 wyrzutni (Command Launch Unit), akumulatory z układami chłodzenia, pociski szkoleniowe (MSR) i trójnogi. Oprócz tego producent dostarczy symulatory i zorganizuje szkolenia, a także zapewni odpowiedni pakiet części zamiennych i wyposażenia dodatkowego, dokumentację techniczną i wsparcie logistyczne.

Realizatorami przyszłego zlecenia mają być Raytheon i Lockheed Martin tworzące joint venture, Javelin. Nie podano przewidywanego terminu dostaw. Zamówienie nie zawiera w sobie opcji offsetu.

Jest to już kolejne na przestrzeni ostatnich miesięcy zagraniczne zamówienie na ppk Javelin przedłożone DSCA. Poza wspomnianymi Omanem i Indonezją, latem 2012 uczyniły to również wojska lądowe Belgii (Javeliny dla Belgii, 2012-08-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.