Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Maszt pierwszego Hobarta

Marynarka wojenna, 03 kwietnia 2013

Maszt pierwszego niszczyciela przeciwlotniczego typu Hobart, przyszłego HMAS Hobart został dostarczony do Adelaide, gdzie odbywa się montaż końcowy okrętów.Maszt pierwszego niszczyciela typu Hobart transportowany do Technoport Australia w Adelaide, na terenie którego mieści się stocznia ASC South. Tam będą prowadzone dalsze prace konstrukcyjne oraz montaż w kadłubie przyszłego HMAS Hobart /

Za konstrukcję masztu odpowiada przedsiębiorstwo MG Engineering. W ramach porozumienia z lipca 2012, o wartości 3,25 mln USD, producent jest zobowiązany do dostarczenia głównemu wykonawcy programu Air Warfare Destroyer (AWD), konsorcjum AWD Alliance, 3 stanowisk masztowych.

Każdy z masztów ma 22 m wysokości i masę 25 t. W ich wnętrzu mieszczą się kluczowe elementy systemu Aegis, stanowiącego serce Hobartów, w tym m.in. radar nawigacyjny oraz pracujący w paśmie X radar SPQ-9B Spook.

W najbliższym czasie kontynuowane będą prace nad samą strukturą masztową Hobartów (Dzielenie się Hobartami, 2012-03-11, Produkcja australijskich niszczycieli, 2010-04-15). Za ich realizację odpowiadać ma już jednak stocznia Australian Submarine Corporation (ASC) – główny wykonawca programu budowy australijskich AWD. Następnie maszt zostanie zamontowany w kadłubie pierwszego z okrętów, przyszłego HMAS Hobart.

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.