Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MBDA rozwija współpracę z Thales UK

Marynarka wojenna, 08 kwietnia 2013

Wspólne zaangażowanie w rozwój programu Common Anti-Air Modular Missile (CAMM) zaowocowało rozszerzeniem zakresu współpracy pomiędzy obydwoma podmiotami.

Wizualizacja okrętowej odmiany systemu FLAADS, zestawu Sea Captor. Ma on być instalowany na dużych fregatach Typu 26. Po wprowadzeniu do służby ma zastąpić obecnie wykorzystywane zestawy krótkiego zasięgu Sea Wolf / Rysunek: MBDA

MBDA i Thales UK wchodzą w skład konsorcjum Team Complex Weapons, koncentrującym się na opracowywaniu i rozwijaniu nowoczesnego uzbrojenia dla potrzeb brytyjskich sił zbrojnych. Jednym z głównych przedsięwzięć jest pocisk CAMM (Sea Ceptor, następca Sea Wolfów, 2012-01-31), będący elementem składowym FLAADS (Future Local Area Air Defence System).

Celem realizowanych prac jest opracowanie nowej generacji zestawów przeciwlotniczych/przeciwrakietowych, które dzięki unifikacji konstrukcji będą mogły zostać wdrożone do służby przez wszystkie rodzaje sił zbrojnych W. Brytanii. Docelowo ma to doprowadzić do zmniejszenia kosztów zakupu i eksploatacji tego typu uzbrojenia.

Dotychczasowa współpraca MBDA z jednym z głównych ośrodków Thalesa w Wielkiej Brytanii, Thales Belfast, koncentrowała się na kontynuacji prac związanych z fazą B+R całego programu. Wartość działań realizowanych przez zakłady z Irlandii Północnej wyniosła do tej pory 1 mln GBP. Kwota ta może w przyszłości znacznie wzrosnąć, biorąc pod uwagę planowane zaangażowanie w kolejnej – produkcyjnej – fazie FLAADS, szacowane na co najmniej 8 mln funtów.

Współpraca MBDA z Thales Belfast w kontekście CAMM koncentruje się wokół takich tematów, jak np. zmniejszenie poziomu naprężeń cieplnych wewnątrz pocisku, powstających na skutek działania silnika oraz wykorzystanie potencjału produkcyjnego zakładu do wytwarzania konkretnych elementów składowych opracowywanego systemu bojowego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.