Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Postęp w montażu hangaru Zumwalta

Marynarka wojenna, 10 kwietnia 2013

Huntington Ingalls Industries (HII) odnotowała istotny postęp w montażu kompozytowego hangaru drugiego niszczyciela typu Zumwalt, przyszłego USS Michael Monsoor (DDG 1001).Ustawiony w docelowym położeniu hangar przyszłego USS Michael Monsoor (DDG-1001). Konstrukcja o masie 216 t ma szerokość 20,7 m / Zdjęcie: HII

W ostatnich dniach konstruktorom z należących do HII zakładów Composite Center of Excellence w Gulfport w Missisipi udało się obrócić o 180 º hangar przyszłego USS Michael Monsoor i ustawić go w pozycji docelowej. Pozwoli to na kontynuację prac montażowych elementu, który jest już gotowy w 71%. Jego przekazanie do zakładów montażu finalnego zaplanowane jest na koniec września br.

Cały czas postępują też prace związane z montażem 2 innych elementów konstrukcji DDG-1001, za które odpowiedzialna jest HII. Kompozytowa nadbudówka okrętu (Kompozytowa nadbudówka Zumwalta, 2012-10-12) została już zmontowana w 57%. Jej dostawa do zakładów montażu finalnego zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2014. Szybciej, bo już pod koniec lipca przekazane zostaną pionowe wyrzutnie PVLS (Peripheral Vertical Launch System), montowane na terenie zakładów HII w Pascagoula, Missisipi.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.