Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ostatni z Zumwaltów

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 05 kwietnia 2012

Wczoraj w stoczni General Dynamics Bath Iron Works (BIW) odbyła się uroczystość rozpoczęcia budowy trzeciego, ostatniego niszczyciela typu Zumwalt, nienazwanego jeszcze DDG-1002.

Element śródokręcia pierwszego z serii niszczyciela, DDG-1000 - jedna z czterech głównych części kadłuba - w trakcie niedawnego transportu do głównej hali montażowej

Na uroczystość przybyli pani senator Susan Collins, szef operacji morskich US Navy, adm. Jonathan Greenert oraz prezydent BIW, Jeffrey Geiger. Rozpoczęcie budowy zainicjowano symbolicznym cięciem blach pod stępkę. W rzeczywistości proces tworzenia DDG-1002, najbardziej zaawansowanego technicznie, największego i najdroższego w historii okrętu tej klasy (zobacz: Zumwalty uratowane), został zainicjowany w ubiegłym roku, kiedy zlecono poddostawcom budowę elementów, niezbędnych do przygotowania montażu w stoczni w Bath.

Kompozytowy element nadbudówki, który będzie mieścił mostek jednostki. Oba zdjęcia prezentują stan sprzed kilku miesięcy. Obecnie, według przedstawicieli BIW, budowa pierwszego Zumwalta zaawansowana jest w ok. 65% (prezentowany obiekt powinien zostać ukończony przed połową bieżącego roku). Przekazanie DDG-1000 dla US Navy planowane jest na 2014 / Zdjęcia: BIW

Budowa pierwszego z trzech zamówionych niszczycieli, Zumwalta rozpoczęła się oficjalnie w 2009. Powinien on trafić do US Navy w roku budżetowym (FY) 2014, kończącym się 30 września 2014. Obecnie kadłub jednostki znajduje się już w hali montażu finalnego. Drugi z kolei, DDG-1001, przyszły USS Michael Monsoor, zaczął być budowany w 2010 i jest zaawansowany w 25%. Trafi do odbiorcy w FY 2016. Ostatni, nienazwany jeszcze niszczyciel powinien pójść w jego ślady w 2018.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.