Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pożar na USS Coronado

Marynarka wojenna, 15 kwietnia 2013

W piątek w czasie testów morskich realizowanych na wodach Zatoki Meksykańskiej doszło do pożaru na pokładzie trimarana klasy LCS, przyszłego USS Coronado (LCS 4). USS Coronado (LCS 4) jest 2. okrętem klasy LCS typu Independence. Jednostka ma 127,1 m długości i 31,4 m szerokości. Rozwija prędkość do 40 w., a jego zasięg wynosi 6482 km / Zdjęcie: Austal

Przyczyną zdarzenia była awaria układu pędnego okrętu, która doprowadziła do wybuchu niegroźnego pożaru. Nikt z osób znajdujących się w tym czasie na pokładzie jednostki nie odniósł obrażeń. Okręt o własnych siłach powrócił do stoczni producenta w Mobile w Alabamie, gdzie został poddany inspekcji. W najbliższym czasie ma wznowić przerwane w piątek próby.

Do awarii doszło w chwili, gdy USS Coronado (Wodowanie Coronado, 2012-01-13) poddawany był serii intensywnych testów morskich. Za ich realizację odpowiadał producent okrętu, Austal USA. Poprzedzają one oficjalne próby i ocenę potencjału operacyjnego jednostki, które w najbliższych miesiącach przeprowadzić mają przedstawiciele jej przyszłego użytkownika, US Navy.

W chwili wybuchu pożaru, na USS Coronado testowano działanie podstawowych systemów pokładowych okrętu, w tym m.in. układu pędnego. Jego przeciążenie uważane jest za najbardziej prawdopodobną przyczynę całego zdarzenia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.