Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Qatar Airways chcą zamówić A330

Lotnictwo cywilne, 07 maja 2013

W związku z problemami Dreamlinerów, linie Qatar Airways zamierzają kupić Airbusy A330. Ostateczna decyzja ma zostać podjęta w czerwcu.

Qatar Airways dysponują obecnie 16 A330-200 i 12 A330-300 (na zdjęciu) / Zdjęcie: Airbus

Informacja została przekazana przez prezesa katarskiego towarzystwa, Akbara Al Bakera. Oficjalne ogłoszenie zamówienia ma nastąpić podczas salonu lotniczego w Paryżu, który rozpocznie się 17 czerwca.  

Obecnie we flocie katarskiego przewoźnika znajduje się 16 A330-200 i 12 A330-300. Liczba nowych samolotów ma wynosić od 10 do 15.

Akbar Al Baker wspominał o możliwości zakupienia A330, w związku z opóźnieniami w dostawach Boeingów 787, już październiku ub. r. Aktualnie Qatar Airways mają 5 Dreamlinerów. Pierwszy z nich wrócił do lotów 1 maja (Dreamlinery powoli wracają do lotów , 2013-05-06). Linie zamówiły 25 Boeingów 787, z opcją na kolejnych 30. Dostawy pozostałych samolotów powinny rozpocząć się w czerwcu.

Według Al Bakera, uziemienie Dreamlinerów przyniosło Qatar Airways stratę w wysokości 200 mln USD, ale nie zamierza on rezygnować z zamówienia. W ramach opcji rozważana jest możliwość nabycia większych 787-9.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra