Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IDEF 2013: Trzy koncepcje TFX

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 12 maja 2013

W czasie wystawy IDEF turecki przemysł lotniczy przedstawił trzy koncepcje nowego myśliwca stealth. Projekt TFX powstaje przy wsparciu Saaba.

Tureckie wojska lotnicze i Turkish Aerospace Industries (TAI) wspólnie analizują możliwe koncepcje myśliwca przyszłości – TFX (Turcja zbuduje nowy myśliwiec, 2013-04-02). Według tego co zademonstrowano na IDEF 2013, podstawowe koncepcje są trzy. TFX może być jednosilnikowy z usterzeniem przednim lub bez niego, albo dwusilnikowy w układzie konwencjonalnym ze zdwojonym usterzeniem pionowym.

Wybór koncepcji nowego samolotu ma zostać dokonany do końca br. Na wrzesień zaplanowano specjalne spotkanie robocze specjalistów z przemysłu i wojsk lotniczych na ten temat. W analizach TAI korzysta ze wsparcia szwedzkiego Saaba.

Oblot prototypu TFX zaplanowano na 2023. Seryjne tureckie myśliwce mają zastąpić w jednostkach bojowych przestarzałe amerykańskie F-16.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra