Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Odłożenie zakupu tureckich F-35

Lotnictwo wojskowe, 14 stycznia 2013

Władze Turcji zdecydowały o opóźnieniu zakupu pierwszej pary wielozadaniowych myśliwców Lockheed Martin F-35A, ze względu na obecny status programu i wzrost cen samolotów. Wstępną zgodę na transakcję Ankara udzieliła rok temu.

Para amerykańskich F-35A / Zdjęcie: USAF

Przypomnijmy, turecki komitet przemysłu obronnego – składający się z premiera, ministra obrony, szefa sztabu generalnego i agencji zamówień wojskowych – upoważnił 5 stycznia 2012 podsekretariat ds. przemysłu zbrojeniowego (SSM) agencji zamówień uzbrojenia, do rozpoczęcia negocjacji zakupu 2 myśliwców Lockheed Martin F-35A. Zakładano wtedy, że ich dostawy zostaną zrealizowane w 2015 (Turcja kupi F-35, 2012-01-07).

Mimo upływu roku upoważnienie komitety nie przełożyło się na zawarcie stosownej umowy. Co więcej, 11 stycznia br. przedstawiciele SSM wydali oświadczenie, w którym stwierdzili, że decyzja w sprawie zakupu pierwszej pary Lightningów II została odłożona w czasie. Podano dwa powody takiej decyzji: wskazano na nieosiągnięcie przez myśliwiec Lockheed Martina zakładanych parametrów techniczno-taktycznych oraz rosnące koszty zakupu.

Ankara potwierdziła jednak wolę pozyskania 100 F-35A. Powinny one zastąpić RF-4E Phantom i najstarsze F-16.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.