Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Turcja zbuduje nowy myśliwiec

Lotnictwo wojskowe, 02 kwietnia 2013

Turcja zamierza skonstruować nowy samolot myśliwski, stanowiący uzupełnienie F-35. Zastąpi on w służbie używane obecnie F-16.Nowe tureckie myśliwce – następcy F-16, najprawdopodobniej zostaną opracowane we współpracy ze Szwedami / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Zamierzamy zastąpić nasze F-16 nowymi samolotami myśliwskimi, wyprodukowanymi własnymi siłami, począwszy od 2023 – powiedział Murad Bayar, turecki podsekretarz stanu ds. obrony. Jak podaje dziennik Hurriyet, Turcja niedawno zawarła porozumienie ze szwedzkim Saabem w sprawie pomocy technicznej w projekcie nowego myśliwca.

W 2010 i 2011 Turcy prowadzili rozmowy ze Szwedami, a także Korea Aerospace Industries, dotyczące przyłączenia się do koreańsko-indonezyjskiego programu KF-X (Turcy zainteresowani KF-X, 2010-12-14). W sierpniu 2011 Sekretariat ds. przemysłu obronnego zawarł z TAI porozumienie w sprawie wykonania projektów wstępnych nowego myśliwca i samolotu szkolenia zaawansowanego.

W ostatnich miesiącach delegacja turecka odwiedziła zakłady Saaba, gdzie zapoznała się z możliwościami przedsiębiorstwa. Natomiast TAI podpisała ze Szwedami porozumienie o udzieleniu Turkom pomocy technicznej.

Według Bayara projektowanie nowego tureckiego myśliwca rozpoczęło się w ub. r. Jedna z koncepcji została już ostatecznie zaakceptowana. Po zakończeniu prac projektowych zostanie ona przedłożona najwyższym władzom państwowym w celu uzyskania pozwolenia na przejście do etapu prac rozwojowych.

Co najciekawsze, zdaniem Bayara nowy samolot będzie wykonywał inne zadania, niż F-35, jakie Turcja także zamierza nabyć (Odłożenie zakupu tureckich F-35, 2013-01-14). Jego głównym zadaniem będzie zwalczanie celów powietrznych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.