Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rozmowy w sprawie Rafale dla Kataru

Lotnictwo wojskowe, 24 czerwca 2013

Prezydent Francji Francis Hollande ujawnił, że kraj ten prowadzi rozmowy na temat sprzedaży samolotów wielozadaniowych Dassault Rafale do Kataru.

Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Francis Hollande był jednym z uczestników spotkania krajów europejskich i arabskich w sprawie zakończenia konfliktu w Syrii. Odbyło się ono w stolicy Kataru, Doha.

Jak donosi agencja Reutersa, podczas konferencji prasowej prezydent Francji ujawnił, że producenci uzbrojenia z tego kraju złożyli oferty władzom emiratu. Jedna z nich dotyczy samolotów wielozadaniowych Rafale. Według Hollande’a prowadzone są obecnie rozmowy na ten temat. Więcej szczegółów nie podano do publicznej wiadomości.

O zakupie następców 12 Mirage 2000-5 EDA/DDA, używanych przez wojska lotnicze Kataru, mówi się od kilkunastu miesięcy. Emirat miałby nabyć 24-36 nowych samolotów.

Francja jest jednym z kilku krajów, które chcą zdobyć ten kontrakt (Longuet o szansach Rafale, 2012-01-10). Jednak oprócz Rafale pod uwagę brane są także Eurofighter oraz amerykańskie F-15 i F/A-18E/F.

Z kolei katarska agencja QNA cytuje wypowiedź francuskiego prezydenta, dotyczącą złożenia propozycji zakupu różnorodnego uzbrojenia dla wojsk lądowych, lotniczych i marynarki wojennej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.