Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozmowy w sprawie Rafale dla Kataru

Lotnictwo wojskowe, 24 czerwca 2013

Prezydent Francji Francis Hollande ujawnił, że kraj ten prowadzi rozmowy na temat sprzedaży samolotów wielozadaniowych Dassault Rafale do Kataru.

Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Francis Hollande był jednym z uczestników spotkania krajów europejskich i arabskich w sprawie zakończenia konfliktu w Syrii. Odbyło się ono w stolicy Kataru, Doha.

Jak donosi agencja Reutersa, podczas konferencji prasowej prezydent Francji ujawnił, że producenci uzbrojenia z tego kraju złożyli oferty władzom emiratu. Jedna z nich dotyczy samolotów wielozadaniowych Rafale. Według Hollande’a prowadzone są obecnie rozmowy na ten temat. Więcej szczegółów nie podano do publicznej wiadomości.

O zakupie następców 12 Mirage 2000-5 EDA/DDA, używanych przez wojska lotnicze Kataru, mówi się od kilkunastu miesięcy. Emirat miałby nabyć 24-36 nowych samolotów.

Francja jest jednym z kilku krajów, które chcą zdobyć ten kontrakt (Longuet o szansach Rafale, 2012-01-10). Jednak oprócz Rafale pod uwagę brane są także Eurofighter oraz amerykańskie F-15 i F/A-18E/F.

Z kolei katarska agencja QNA cytuje wypowiedź francuskiego prezydenta, dotyczącą złożenia propozycji zakupu różnorodnego uzbrojenia dla wojsk lądowych, lotniczych i marynarki wojennej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.