Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ukraina wyremontuje silniki wietnamskich Su-27

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 27 lipca 2013

Ukrspeceksport poinformował, że zakłady Motor z Łucka wyremontują silniki AL-31F 12 wietnamskich myśliwców Su-27. Specjaliści ukraińscy będą też szkolić techników z Wietnamu.

Wietnamscy piloci z 940. pułku myśliwskiego na tle Su-27 / Zdjęcie: nghiadx

Służby prasowe GK Ukrspeceksport poinformowały, że 18 lipca w Hanoi zostały podpisane dwie umowy między GP Ukroboronserwis a wietnamską VAXUCO. Pierwsza z nich dotyczy remontu przez LRZ Motor z Łucka silników AL-31F napędzających 12 wietnamskich myśliwców Su-27SK/UBK. Druga mówi o szkoleniu przez Ukraińców wietnamskich techników i przekazaniu technologii remontowych. Obie umowy będą realizowane na rzecz wietnamskich wojsk lotniczych.

Podpisanie umów poprzedziło spotkanie dyrektora generalnego GK Ukrspeceksport, Siergieja Gromowa z dowódcą wietnamskich wojsk lotniczych gen. por. Phuong Minh Hoa. Obaj pokreślili, że współpraca ukraińsko-wietnamska w zakresie obsługi i remontów sprzętu wojskowego będzie się rozwijać. Gromow dodał, że Wietnam otrzymał oferty na remont nie tylko samolotów, ale także sprzętu pancernego i okrętów.

Wietnam posiada obecnie 12 myśliwców Su-27SK/UBK i co najmniej 4 Su-30MKK. W styczniu 2009 Hanoi zamówiło 12 Su-30MK2, a na początku 2010 jeszcze jeden tuzin myśliwców tego typu wartych około miliard dolarów. Te samoloty miały być dostarczone do końca 2012 (Wietnam kupił kolejne Su-30MK2, 2010-02-10).

Wietnam był do niedawna jednym z kluczowych rynków dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Po kolejnych zmianach we władzach Bumaru i usunięciu z tego koncernu większości specjalistów rozmowy o współpracy załamały się. Na ten i wiele innych rynków opuszczonych przez były Bumar weszła m.in. Ukraina, która bije rekordy sprzedaży uzbrojenia i sprzętu wojskowego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.