Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Próba Prithvi II

Wojska lądowe, 12 sierpnia 2013

Indyjskie siły zbrojne dokonały kolejnego odpalenia pocisku balistycznego Prithvi II.

Prithvi może przenosić – konwencjonalną lub atomową – głowicę o masie od 500 kg do 1 t. W zależności od zastosowanej głowicy, zasięg pocisku wynosi 150-350 km / Zdjęcie: GGN

Do wydarzenia doszło dzisiaj o 09:15 czasu miejscowego na terenie poligonu rakietowego w Chandipur, na wybrzeżu stanu Orissa. Za przebieg przeprowadzonej próby odpowiadali przedstawiciele rządowej agencji rozwoju technologii wojskowych (DRDO). Lot pocisku śledzony był m.in. przez okręty indyjskiej marynarki wojennej znajdujące się na wodach Zatoki Bengalskiej.

Wystrzelony z Chandipur pocisk trafił w wyznaczony cel, leżący na omawianym akwenie. Potwierdziło to wysoki potencjał bojowy Prithvi II. Co istotne, celem wydarzenia nie była ocena jego funkcjonowania. Stanowiło ono bowiem jedynie element programu szkoleniowego członków jego obsługi.

Było to już kolejne próbne odpalenie Prithvi II. Wcześniej doszło do niego m.in. w grudniu 2012 (Kolejny test Prithvi II, 2012-10-05). Rakiety tej rodziny są pierwszymi opracowanymi w ramach programu Integrated Guided Missile Development Programme (IGMDP). Pierwsze próbne odpalenie zrealizowano w 1996, a program rozwojowy zakończono w 2004.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.