Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Spartany dla Czadu

Lotnictwo wojskowe, 15 października 2013

Wojska lotnicze Czadu odbiorą niebawem pierwszy samolot transportowy C-27J Spartan.

Prawdopodobnie przed końcem br. wojska lotnicze Czadu odbiorą pierwszego C-27J / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Flota transportowców Force Aérienne Tchadienne (FAT, wojsk lotniczych Czadu) składa się obecnie z 2 An-26, które weszły do służby w 1994 i jednego C-130H, eksploatowanego od 1989. Najprawdopodobniej włoskie C-27J zastąpią konstrukcje radzieckie.

Obecnie w zakładach Alenii trwa montaż końcowy pierwszego Spartana przeznaczonego dla Czadu. Według portalu defenceweb ma już on zabudowane silniki. Aktualnie jest wyposażany w awionikę i układy samoobrony. Przekazanie samolotu Afrykanom ma nastąpić w połowie grudnia br.

Kadłub drugiego C-27J dla FAT wkrótce zostanie dostarczony do zakładów w Caselle pod Turynem. Włosi prowadzą także szkolenie czadyjskich pilotów i mechaników.

Czad jest drugim krajem z Afryki, po Maroku, który zakupił C-27J. Według doniesień prasowych ujawnione w 2009 rozmowy pracowników rządu USA wskazywały, że rząd w Ndżamenie bierze pod uwagę także nabycie C-130J Hercules. Ostatecznie jednak wybrano Spartany, nie tylko ze względu na niższą cenę, ale także zdolność do operowania z większości lotnisk na terenie kraju, co pozwoli na wsparcie oddziałów prowadzących działania antyterrorystyczne w północnych rejonach Czadu (Koniec i początek misji w Czadzie, 2009-03-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.