Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Remont kanadyjskich Protector M151 RWS

Wojska lądowe, 17 października 2013

Norweski Kongsberg zawarł porozumienie o remoncie użytkowanych przez kanadyjskie siły zbrojne zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia (zsmu) Protector M151 RWS.

Wojska lądowe Kanady użytkują zsmu Protector M151 RWS od 2005. Zostały one zamontowane na samochodach klasy MRAP, RG-31 4x4. W przyszłości mają one zostać zastąpione przez wdrażane do służby Tactical Armoured Patrol Vehicle (TAPV) / Zdjęcie: MO Kanady

W ramach realizacji zawartego w ostatnim czasie porozumienia, Kongsberg dokona przeglądów, remontów i częściowej modernizacji zsmu Protector M151 RWS, użytkowanych przez wojska lądowe Kanady od 2005. Zestawy te montowane są na kanadyjskich samochodach patrolowych klasy MRAP, RG-31 4x4.

Omawiane prace zostaną wykonane przez Kongsberg Protech Systems (KPS). Co ciekawe, KPS jest też odpowiedzialne za opracowanie i dostawy zsmu Protector TAPV DRWS (Eurosatory: Podwójny Protector, 2012-06-12) dla nowych średnich wozów opancerzonych Tactical Armoured Patrol Vehicle (TAPV), testowanych obecnie przez żołnierzy wojsk lądowych Kanady (Trwają próby TAPV, 2013-10-14).

Szczegóły dotyczące częściowej modernizacji Protector M151 RWS nie są znane. Wiadomo jednak, że po zakończeniu zapowiedzianych prac, omawiane zsmu mają mieć te same możliwości bojowe, co wspomniane TAPV DRWS.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.