Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Filipiny kupują AW109

Lotnictwo wojskowe, 29 października 2013

Rząd Filipin poinformował, że przyznał koncernowi AgustaWestland kontrakt na dostawę 8 śmigłowców wielozadaniowych AW109P. Jego wartość to nieco ponad 3,44 mld PHP  (57,8 mln euro).

Jednym z użytkowników uzbrojonej wersji AW109 są wojska lotnicze Szwecji / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Dokładna wartość zakupu 8 śmigłowców AW109P wynosi 3,441415 mld PHP (57,8309716 mln euro). Co ciekawe, jest to kwota zaledwie o 45 tys. PHP niższa od przyznanej na ten cel.

Cena jednostkowa AW109 zakupionych przez Filipiny wynosi 7,532 mln euro i jest niższa niż koszt wiropłatów tego typu nabytych przez bułgarską policję (7,547 mln euro, Nowe śmigłowce Bułgarii, 2011-01-17), czy marynarkę wojenną Bangladeszu (8,6 mln euro).

Resort obrony Filipin zażyczył sobie, aby śmigłowce były przystosowane do wykonywania operacji w nocy i w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, a także zostały dostarczone z kompletnym pakietem logistycznym.

Według dziennika The Philippine Star wiadomość o wygranej została przekazana producentowi w ubiegłym miesiącu. Podsekretarz obrony Fernando Manalo potwierdził te doniesienia, dodając, że jeżeli budżet zostanie wkrótce zaakceptowany, a Departament Budżetu przyzna środki na ten cel, pozwoli to na natychmiastowe otwarcie akredytywy i dostawę śmigłowców przed grudniem 2014.

Asystent Sekretarza Obrony Patrick Velez dodał, że AW109 zostaną dostarczone w wersji uzbrojonej w 2 12,7-mm km i wyrzutnie niekierowanych pocisków rakietowych, przystosowanej do wykonywania zadań bezpośredniego wsparcia lotniczego. Obecnie wojska lotnicze Filipin używają także śmigłowców Sokół (Sokoły ratują ofiary tajfunu, 2012-12-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.