Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sokoły ratują ofiary tajfunu

Lotnictwo wojskowe, 19 grudnia 2012

Według informacji PZL-Świdnik, dostarczone niedawno filipińskim wojskom lotniczym śmigłowce W-3 Sokół biorą aktywny udział w akcji ratowniczej po przejściu nad wyspą Mindanao tajfunu Pablo.

Sokoły nad Mindanao / Zdjęcie: PZL-Świdnik

Co roku nad Filipinami przechodzi ok. dwudziestu tajfunów. Szesnasty w br., Pablo okazał się jednak najsilniejszym i najtragiczniejszym w skutkach. W ciągu kilkunastu godzin 4 grudnia spustoszył południowe rejony kraju, a szczególnie wyspę Mindanao. Zginęło ponad 500 osób, a 180 tys. pozostało bez dachu nad głową.

W akcji ratowniczej, a następnie pomocy poszkodowanym aktywny udział wzięły filipińskie wojska lotnicze, w tym wszystkie dostępne PZL W-3 Sokół. Pierwsze 4 z 8 zamówionych wiropłatów tego typu zostało przyjętych do służby w marcu br. (Sokoły w filipińskiej służbie, 2012-03-12). Kolejne dwa egz. zostały dostarczone w ubiegłym miesiącu (Para Sokołów dla Filipin, 2012-11-28) i prawdopodobnie nie zdążyły wziąć udziału w akcji ratowniczej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.