Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy Typhoon z 3. transzy gotowy do lotu

Lotnictwo wojskowe, 05 listopada 2013

Przeprowadzono rozruch silników pierwszego Typhoona z 3. transzy produkcyjnej. Samolot przeznaczony jest dla W. Brytanii.

Pierwszy Typhoon z transzy produkcyjnej 3A, w kamuflażu Royal Air Force, podczas próbnego rozruchu silników / Zdjęcie: BAE Systems

W zakładach BAE Systems w Warton przeprowadzono próbny rozruch zespołu napędowego pierwszego samolotu wielozadaniowego Eurofighter Typhoon z 3. transzy produkcyjnej. Jest to egzemplarz jednomiejscowy (BS116), przeznaczony dla Royal Air Force (wojsk lotniczych W. Brytanii), noszący znaki rejestracyjne ZK355, przystosowany do zabudowania radaru z anteną fazowaną i konforemnych zbiorników paliwa (Początek montażu nowych Eurofighterów, 2012-10-08).

W trakcie próby sprawdzono najpierw oddzielne działanie każdego z dwóch silników turbowentylatorowych Eurojet EJ200, rozwijających łącznie ciąg 180 kN z dopalaniem. Następnie uruchomiono obydwa silniki i stopniowo zwiększano ich ciąg, aż do wartości maksymalnej.

Kolejnym etapem było sprawdzenie działania poszczególnych instalacji płatowcowych – klimatyzacji, paliwowej, tlenowej, elektrycznej i hydraulicznej. Ich niezawodna praca oznacza, że Typhoon BS116 jest gotowy do pierwszego lotu, który zaplanowano przed końcem br. Transza produkcyjna 3A liczyć ma 112 Eurofighterów przeznaczonych dla wojsk lotniczych Hiszpanii (20 samolotów), Niemiec (31), W. Brytanii (40) i Włoch (21). Razem z nimi dostarczonych zostanie 241 silników Eurojet EJ200.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.