Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Początek montażu nowych Eurofighterów

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 08 października 2012

BAE Systems rozpoczął wstępny montaż pierwszego myśliwca Eurofighter Typhoon trzeciej transzy dostaw. Prace realizowane są w zakładach w Warton.

Eurofighter GmbH zdobył potwierdzone zamówienia na 599 myśliwców. To duża liczba, jednak zawiera w sobie także zamówienia eksportowe (87 dla Arabii Saudyjskiej i Austrii). Pierwotnie biorące w programie państwa zamierzały kupić 620 Tajfunów. Plany te pokrzyżował jednak obecny kryzys / Zdjęcie: BAE Systems

Prace rozpoczęły się umieszczeniem podzespołów samolotu o przyszłym nr BS116 na laserowym stole montażowym. Ten etap zostanie zakończony w ciągu kilku tygodni połączeniem zasadniczego członu płatowca, co pozwoli na rozpoczęcie zasadniczego montażu na linii technologicznej zakładów w Warton.

BS116 jest jednym ze 112 Eurofighterów zamówionych przez kraje europejskie w maju 2009, w ramach transzy 3A. Ze względu na negatywne decyzje większości państw członkowskich programu, będzie to prawdopodobnie ostatnia partia myśliwców produkowanych na rzecz wojsk lotniczych Starego Kontynentu (3 transza Eurofighterów, ostatnią?, 2009-08-04). Z wymienionej liczby dla Royal Air Force ma przypaść 40 maszyn.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.