Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Początek montażu nowych Eurofighterów

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 08 października 2012

BAE Systems rozpoczął wstępny montaż pierwszego myśliwca Eurofighter Typhoon trzeciej transzy dostaw. Prace realizowane są w zakładach w Warton.

Eurofighter GmbH zdobył potwierdzone zamówienia na 599 myśliwców. To duża liczba, jednak zawiera w sobie także zamówienia eksportowe (87 dla Arabii Saudyjskiej i Austrii). Pierwotnie biorące w programie państwa zamierzały kupić 620 Tajfunów. Plany te pokrzyżował jednak obecny kryzys / Zdjęcie: BAE Systems

Prace rozpoczęły się umieszczeniem podzespołów samolotu o przyszłym nr BS116 na laserowym stole montażowym. Ten etap zostanie zakończony w ciągu kilku tygodni połączeniem zasadniczego członu płatowca, co pozwoli na rozpoczęcie zasadniczego montażu na linii technologicznej zakładów w Warton.

BS116 jest jednym ze 112 Eurofighterów zamówionych przez kraje europejskie w maju 2009, w ramach transzy 3A. Ze względu na negatywne decyzje większości państw członkowskich programu, będzie to prawdopodobnie ostatnia partia myśliwców produkowanych na rzecz wojsk lotniczych Starego Kontynentu (3 transza Eurofighterów, ostatnią?, 2009-08-04). Z wymienionej liczby dla Royal Air Force ma przypaść 40 maszyn.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.