Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej Guarani 6x6

Wojska lądowe, 17 grudnia 2013

Exército Brasileiro (wojska lądowe Brazylii) złożyły zamówienie na kolejną transzę transporterów kołowych VBTP-MR Guarani 6x6.

Zdjęcie: MO Brazylii

Zamówienie ma wartość 72,4 mln BRL (94,4 mln PLN) i dotyczy dostawy 26 transporterów kołowych VBTP-MR Guarani. Podobnie jak pojazdy zamówione w 2012 (Kontrakt na Guarani, 2012-08-09), także i te pochodzić będą z transzy eksperymentalnej (Lote de Experimentação Doutrinária).

Montaż nowych wozów rozpocznie się w maju 2014, a ostatnie z nich mają trafić do odbiorcy w grudniu. Wcześniej zakończy się produkcja transporterów zamówionych w 2012, z których co najmniej 12 zostało przekazanych już Exército Brasileiro i są używane do prób poligonowych. W przyszłym roku wozy te zostaną wysłane na Haiti w ramach wsparcia kontyngentu wojskowego Exército Brasileiro, stacjonującego w tym państwie w ramach misji ONZ MINUSTAH (United Nations Stabilization Mission in Haiti) (Guarani zostaną wysłane na Haiti, 2013-11-05).

Przypomnijmy, że Exército Brasileiro zamierzają użytkować 2044 transportery VBTP-MR Guarani (Brazylia zleca budowę 2044 transporterów, 2009-12-22). Za ich montaż i dostawę odpowiada spółka Iveco Veículos de Defesa z Sete Lagoas na wschodzie kraju. Według założeń producenta, rocznie wspomniane zakłady opuszczać ma około 100 Guarani, co zapewni im ciągłość produkcji przynajmniej do 2035.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra