Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USA wyślą Marines do Sudanu

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 24 grudnia 2013

Waszyngton podjął decyzję o wysłaniu 150 żołnierzy Korpusu Piechoty Morskiej USA (USMC) do Sudanu Południowego. Wojskowi mają pomóc w ewakuacji amerykańskich obywateli oraz ochronie ambasady.

Zdjęcie: USMC

W najbliższych dniach, do staczającego się po równi pochyłej w stronę wojny domowej, Sudanu Południowego wysłanych zostanie 150 żołnierzy USMC, na co dzień stacjonujących w bazie lotniczej Morón na południu Hiszpanii. Wojskowi będą odpowiadać za ochronę placówki dyplomatycznej USA. Pomogą też w ewakuacji amerykańskich obywateli z tego kraju.

Do tej pory udało się ewakuować 380 Amerykanów, a także około 300 osób dysponujących paszportami państw trzecich. Szacuje się, że w Sudanie Południowym w dalszym ciągu pozostaje około 100 amerykańskich obywateli. Akcja ewakuacyjna prowadzona jest m.in. z miasta Bur, stolicy wschodniego stanu Jonglei (Ospreye ostrzelane w Sudanie, 2013-12-21).

Na zwiększenie obecności wojskowej w Sudanie Południowym zdecydowała się również ONZ (ONZ traci żołnierzy w Sudanie, 2013-12-20). Błękitne hełmy mają skupić się m.in. na ustabilizowaniu sytuacji we wspomnianym Bur, które w ostatnich dniach stało się jednym z centrów walk między zwaśnionymi grupami etnicznymi Nuerów i Dinków.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.