Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kongsberg zmodernizuje australijskie Protectory

Wojska lądowe, 27 grudnia 2013

Ministerstwo Obrony Australii zawarło umowę z Kongsbergiem, dotyczącą modernizacji zsmu Protector, zamontowanych w wozach ASLAV.

Patrol australijskich ASLAV na jednej z ulic Bagdadu. Wozy uzbrojone są w zsmu M151 z 12,7-mm wkm / Zdjęcie: MO Australii

Zdalnie sterowane moduły uzbrojenia (zsmu) Protector M151 stanowią uzbrojenie pojazdów Australian Light Armoured Vehicle (ASLAV) wojsk lądowych tego kraju. Rząd w Canberze nabył 59 zsmu M151 w 2004, w ramach pilnej potrzeby operacyjnej, w celu wyposażenia jednostek wysyłanych do Afganistanu i Iraku. Zostały one dostarczone z 12,7-mm wkm lub 40-mm granatnikiem automatycznym Mk19.

Umowa zawarta z Kongsbergiem, której wartość nie została podana do publicznej wiadomości, dotyczy przeprowadzenia przeglądów naprawczych i modernizacji M151. Zakończenie dostaw unowocześnionego uzbrojenia do jednostek Australian Army ma nastąpić we wrześniu 2014.

Wcześniej analogiczna umowa została zawarta z resortem obrony Kanady (Remont kanadyjskich Protector M151 RWS, 2013-10-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.