Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Herony w Afganistanie do lipca 2014

Lotnictwo wojskowe, 31 grudnia 2013

Rząd Australii postanowił wydłużyć misję bsl Heron w Afganistanie do lipca 2014. Bezzałogowce mają wspomagać oddziały afgańskie.

Zdjęcie: MO Australii

Canberra wysłała do Afganistanu bezzałogowe statki latające Heron w styczniu 2010. Zostały one wynajęte od cywilnej spółki MacDonald, Dettwiler and Associates Ltd (MDA). Bsl wykonują misje rozpoznawcze, obserwacyjne i zwiadowcze dla potrzeb jednostek sojuszniczych na terenie prowincji Oruzgan i południowego Afganistanu (475 godzin Heronów, 2011-05-06).

Mimo wycofania większości oddziałów australijskich z tego kraju (Australia potwierdza redukcję sił w Afganistanie, 2013-03-28), podjęto decyzję, że Herony pozostaną na miejscu do lipca 2014, wspomagając operacje Dowództwa Regionalnego Południe, podczas ostatniego etapu przejmowania odpowiedzialności przez oddziały afgańskie, a także zabezpieczając przebieg wyborów, które odbędą się na początku kwietnia przyszłego roku.

Eksploatację australijskich Heronów cały czas wspomagać będzie MDA. 11 grudnia spółka zawarła w tej sprawie kolejny kontrakt z australijskim resortem obrony.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.