Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Australia potwierdza redukcję sił w Afganistanie

Strategia i polityka, 28 marca 2013

Resort obrony Australii potwierdził plany wycofania większości swego kontyngentu stacjonującego w Afganistanie, w ramach misji ISAF, do końca bieżącego roku.Co najmniej 1 tys. australijskich żołnierzy ma opuścić Afganistan do końca br. Pozostałe na miejscu jednostki będą stacjonować głównie w Kabulu i Kandaharze, a ich głównym zadaniem będzie szkolenie miejscowych sił bezpieczeństwa. Podobną rolę Australijczycy mają pełnić również po 2014, a więc oficjalnym zakończeniu misji ISAF. W porównaniu z nią, skala obecności wojskowej Canberry w kraju po tym okresie będzie znacznie zredukowana  / Zdjęcie: MO Australii

Potwierdzenie terminarza wycofania żołnierzy związane jest z planowanym zamknięciem do końca br. wielonarodowej bazy Tirin Kot  w prowincji Oruzgan. Jest ona miejscem dyslokacji większości z ok. 1650 australijskich wojskowych operujących w Afganistanie w ramach misji ISAF. Stacjonują oni na terenie mniejszych instalacji wojskowych wchodzących w skład całego kompleksu, Camp Russell i Camp Holland.

Według Canberry, wraz z zamknięciem Tirin Kot, australijska obecność wojskowa będzie koncentrować się na Kabulu i Kandaharze. Opuszczone bazy przejdą pod kontrolę lokalnych sił bezpieczeństwa, które od miesięcy sukcesywnie przejmują odpowiedzialność za bezpieczeństwo w Oruzgan.

Informacja na planowanym zamknięciu Tirin Kot i wycofaniu większości żołnierzy wraz z końcem br., stanowi potwierdzenie wcześniejszych zapowiedzi władz w Canberze. Zgodnie z obecnymi założeniami, pozostali na miejscu wojskowi mają koncentrować się przede wszystkim na dalszym szkoleniu miejscowych sił bezpieczeństwa oraz ich wspieraniu – w razie konieczności – w sytuacjach bojowych.

Cały czas aktywne operacyjnie mają pozostać też pododdziały sił specjalnych (Najdalszy strzał w Afganistanie, 2012-11-08). Ich status w Afganistanie po 2014 w dalszym ciągu pozostaje jednak przedmiotem negocjacji Canberry z miejscowymi władzami.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.