Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wkrótce przetarg na następców CF-188?

Lotnictwo wojskowe, 09 stycznia 2014

Według kanadyjskich mediów już wkrótce zostanie rozpisany przetarg na nowe samoloty wielozadaniowe.

Kanada zakupiła łącznie 138 Hornetów (98 jednomiejscowych CF-188A i 40 dwumiejscowych CF-188B), w latach 1982-1988. Aktualnie RCAF mają na stanie 103 samoloty tego typu, z których 79, po modernizacji, znajduje się w służbie. Ich wycofanie z eksploatacji przewiduje się w latach  2017-2023 / Zdjęcie: MO Kanady

Od kilku lat Kanada jest partnerem w programie F-35. Już wcześniej publicznie został on uznany za najlepszy nowy samolot dla Royal Canadian Air Force (królewskich wojsk lotniczych Kanady). Jednak, gdy okazało się, że cena zakupu i eksploatacji F-35 może być zbyt wysoka, postanowiono wziąć pod uwagę inne propozycje (Alternatywa dla kanadyjskich F-35, 2012-12-07).

Jak donoszą miejscowe media, National Fighter Procurement Secretariat, odpowiedzialny za wyłonienie następców wysłużonych CF-188 Hornet, otrzymał już od wojska ocenę proponowanych konstrukcji. W kręgu zainteresowań Ottawy są 4 samoloty: Boeing F/A-18E/F Super Hornet, Dassault Rafale, Eurofighter Typhoon i Lockheed Martin F-35. Pół roku temu z konkursu wycofali się Szwedzi, proponujący Gripena (Gripen wycofuje się z kanadyjskiego przetargu, 2013-06-03).

Obecnie mówi się, że do ostatecznej rozgrywki zostaną zakwalifikowani obydwaj producenci z USA. Boeing podkreśla kompatybilność Super Horneta z infrastrukturą używaną dla potrzeb CF-188 i doświadczenie personelu RCAF w obsłudze tego typu. Natomiast Lockheed zachwala F-35 jako najnowocześniejszy w świecie samolot wielozadaniowy, wyprzedzający konkurentów pod każdym względem.  


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.