Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Izrael kupuje Ospreye

Lotnictwo wojskowe, 15 stycznia 2014

Do Kongresu USA wpłynęło oficjalne zapytanie w sprawie sprzedaży przemiennopłatów V-22 Osprey dla Izraela.

Ospreye mają przyczynić się do polepszenia zdolności sił obrony Izraela w zakresie misji poszukiwawczo-ratowniczych i działań specjalnych / Zdjęcie: US DoD

Rząd Izraela zwrócił się z prośbą do Stanów Zjednoczonych o sprzedaż, za pośrednictwem DSCA, 6 pionowzlotów V-22B Block C. Kontrakt wartości 1,13 mld USD (3,44 mld PLN) obejmuje także dostawę 16 silników Rolls Royce AE1107C, 6 urządzeń ostrzegających o opromieniowaniu wiązką radaru AN/APR-39,  6 zestawów wyrzutników flar i dipoli AN/ALE-47, 6 układów ostrzegających o odpalonych pociskach rakietowych AN/AAR-47, 6 układów identyfikacji swój obcy AN/APX-123, 36 par okularowych wzmacniaczy obrazu (NVG) AN/AVS-9, systemu planowania misji i odpowiedniej liczby radiostacji i wyposażenia nawigacyjnego.

Amerykanie zapewnią także pakiet logistyczny, szkolenia oraz samoloty tankujące, niezbędne do przebazowania Ospreyów do macierzystego kraju. Administracja waszyngtońska już wcześniej informowała o udzieleniu zgody na w/w transakcję (V-22 dla Izraela, 2013-11-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.