Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Master już w Dęblinie

Lotnictwo wojskowe, 03 lutego 2014

Dzisiaj do Polski przyleciał samolot M-346 Master. Celem pobytu jest sprawdzenie weryfikacyjne jego osiągów.

M-346 ląduje w Dęblinie

Dzisiaj na lotnisku 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie wylądował włoski samolot szkolenia zaawansowanego Alenia Aermacchi M-346 Master. Podczas lotu do Polski za jego sterami zasiadali piloci doświadczalni Quirino Bucci i Enrico Scarabotto.

Sprawdzenie weryfikacyjne samolotu M-346 jest 2. etapem oceny oferty, którą włoskie przedsiębiorstwo Alenia Aermacchi S.p.A. przedstawiło w postępowaniu prowadzonym przez Inspektorat Uzbrojenia na pozyskanie dla Sił Zbrojnych RP zintegrowanego systemu szkolenia zaawansowanego (Advanced Jet Trainer) (Polska sprawdzi możliwości Mastera, 2014-01-04).

Załoga samolotu – od lewej Quirino Bucci i Enrico Scarabotto / Zdjęcia: Tomasz Białoszewski

Podczas pobytu M-346 w Dęblinie komisyjnemu sprawdzeniu poddane zostaną krytyczne parametry oferowanego samolotu: m.in. prędkość lotu, prędkość wznoszenia, pułap praktyczny, dopuszczalne przeciążenia konstrukcji, obciążenie ciągu i ukompletowanie systemu zobrazowania informacji w kabinie samolotu. Loty próbne potrwają do 5 lutego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.